שיעור 1: גירושין וסרבנות גט

סטודנטים יקרים,

ברוכים הבאים לקורס!


הקורס בדיני משפחה יכשיר אתכם להיות עורכי דין מובילים בדיני משפחה.
נלמד כיצד לנהל בהצלחה תיקי גירושין (וסרבנות גט).


נעסוק במזונות אשה, חלוקת רכוש (עם הסכמי ממון וללא הסכמי ממון) וכיצד להכין הסכם ממון, ונלמד הכל על מזונות ילדים ומשמורת ילדים.


זהו קורס מרתק. נעסוק גם בנישואין אזרחיים, ידועים בציבור, בגידות, הברחת נכסים, ניכור הורי, כיצד לערוך הסכם גירושין, ועוד.

למרבה הצער, במסגרת הקורס לא נצליח להקיף את כל הנושאים שבהם עוסק עורך דין טוב בדיני משפחה ובהם צוואות וירושות, ניהול עזבון, אלימות במשפחה, הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ, משפחות להט"ביות, אם כי נשתדל מאד להתייחס גם לנושאים אלה.

בשיעור הראשון נתחיל לעסוק בסכסוכי גירושין. נכיר מהו מאבק גירושין, מהן עילות גירושין, סרבנות גט, סחיטה של וויתורים כספיים, ותפקידם של בתי הדין הרבניים ובתי משפט למשפחה.

שימו לב: לאורך כל הקורס נעסוק בהרחבה בשאלות שמתייחסות לכלל החברה.
כך לדוגמה, בשיעור שיעסוק במזונות נבחן גם מזונות של ידועים בציבור, ובשיעור שיעסוק בהסכמי ממון נדון כמובן גם בהסכמי ממון של ידועים בציבור, של זוגות להט"בים וכדומה.


אך בשיעור הראשון – שעוסק בתביעת "גירושין" – נעסוק ברצון של אחד הצדדים להתגרש – כלומר לקבל או לתת את הגט. לכן, שיעור זה יתייחס רק לאלה שנשואים, ולא בתביעות של ידועים בציבור וכדומה. עם כל האחרים נתחיל מיד בשבוע הבא.אני מצרף כאן את המצגת לשיעור הראשון - גירושין ועילות גירושין.
אתם מוזמנים להוריד את הקובץ ולהביאו אתכם לשיעור - 
 לחצו כאן

להתראות!