גירושין

גירושין (ופרידה של ידועים בציבור) הפכו לשכיחים מאד. העלייה החדה בשיעור מקרי הגירושין בשנים האחרונות מעידה על כך שאנשים רבים אינם מוכנים להתפשר על זוגיות שאינה טובה עבורם ומחליטים "לפרק את החבילה" ולצאת לדרך עצמאית. לכך מתווספים מקרים רבים של פרידה בקרב זוגות שבחרו שלא להינשא וחיים כידועים בציבור.

 

ההחלטה להיפרד היא החלטה כבדת משקל, הכרוכה בלבטים רבים. במקרים רבים, ההתחבטות סביב ההחלטה נמשכת שנים. הפחד מפני המחיר הכלכלי, הנפשי והחברתי שייגבו הגירושין דוחה את ההחלטה, גם כשמדובר בגירושין בהסכמה

 

ההליכים המשפטיים וחלוקת הרכוש (מכירת הדירה המשותפת, ובמקרים רבים פיצול של נכסים נוספים) הם רק חלק קטן מהמחיר שאנשים נדרשים לשלם סביב הליך גירושין. המחיר המשמעותי והכבד ביותר שגובים הליכי הגירושין אינו העלות הכספית, אלא ההשלכה של הגירושין על הילדים ועל מבנה המשפחה.

 

יחד עם זאת, בחלק מהמקרים, החיים בזוגיות לא מאושרת פוגעים ברווחתם של כל בני המשפחה ובכלל זה בילדים. לעיתים, דווקא החלוקה לשני משקי הבית הנפרדים, זה של האם וזה של האב, שנוצרת בעקבות הגירושין, מביאה לאווירת הרוגע הנכספת שהיתה חסרה כל כך בחיים שקדמו לגירושין. כשהפרידה מתבצעת בצורה נכונה, בלי מאבקי הכח שהיוו עילה לגירושין, הכעסים והמתחים נשארים מאחור ומפנים מקום לחיים החדשים והשקטים.

  

"פירוק החבילה" כולל סוגיות משפטיות רבות, שלכל אחת מהן יהיו השלכות משמעותיות מאד, לא רק על הליך הגירושין, אלא גם על שאלות חשובות בהרבה, שיעצבו את חיי ההורים והילדים שנים רבות לאחר הגירושין. בין היתר, עולות שאלות כגון: האם הליך הגירושין יהיה מהיר, האם הדיונים יתקיימו בבית המשפט למשפחה או בבית הדין הרבני, וכן הלאה.

 

משום כך, חשוב להיערך לגירושין בצורה נכונה, להכין את המסמכים הנחוצים ולקבל הדרכה נכונה של מה לעשות ולא פחות חשוב - מה לא לעשות.

 

מומלץ לתכנן את המהלכים הרבה לפני הגשת בקשה ליישוב סכסוך, פתיחת תיק הגירושין ברבנות ולמעשה לפני הליך הגירושין כולו.

 

חשוב לציין שהצד שיתכונן טוב יותר, יקדים את הצד השני בפתיחת ההליכים ויגיש טופס פתיחת תיק גירושין, יזכה ביתרונות משמעותיים הן בהליך הגירושין עצמו, והן גם בתוצאות של הליך הגירושין.

 
לייעוץ טלפוני ראשוני בעניין גירושין או פרידה של ידועים בציבור, פנו ללא עלות ל:
משרד - 03-5227500
עורך דין ד"ר מזא"ה - 054-2282298


גברים במלכודת - עורך דין ד״ר יואב מזא״ה בתוכנית זמן אמת

אחד הדברים שלא מדברים עליו הוא הכמות הגדולה של גברים מסורבי גט. נוהגים לחשוב שרק נשים הן מסורבות גט, דבר שהוא רחוק מאד מהמציאות

מה מניע את מאבק ארגני הנשים בנוגע לסרבנות גט - ד"ר יואב מזא"ה - עורך דין דיני משפחה